• Index
  •  » Hunter
  •  » Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

#1 2007-08-31 22:51:16

Anathemic

FLAMER !!! RUNwwwwwww

Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 11
Punktów :   

Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Witam.

Zgodnie z sugestia Odysa w watku o szamkach i w ramach uwalniania wolnych rodnikow z organizmu (czyt. odstresowania sie) postanowilem sie podzielic z Wami kilkoma spostrzezeniami odnosnie hunta, jego buildow i mozliwosci. Z racji ze wiekszosc z Was pewnie mnie nie kojarzy - gram glownie na serwerze Shadowsong, pare slow o mnie, coby uwiarygodnic wall of text ponizej. Hunter o wdziecznym imieniu "Mathras" i standardowym lekko "gayish" NElfowym wygladzie byl przez 2 lata moim mainem na wspomnianym serwie. Troche przez ten czas rajdowalem, troche PvPowalem. Gdyby ktos chcial sobie inspektnac: http://eu.wowarmory.com/character-sheet … &n=Mathras (czyt. e-peenage > all). W tej chwili hunt znajduje sie na zasluzonej emeryturze, a ja gram magiem.

Na poczatek, troche przewrotnie, ale chcac byc z Wami uczciwy, musze to powiedziec:
NIE ROLLUJCIE HUNTA JAKO MAINA.
Rly, to nie dzouk. Inaczej istnieje bardzo duza szansa ze obudzicie sie na 70tce po calkiem przyjemnym levelowaniu (pomijajac trudnosci w znalezieniu miejsca w party do insta) uswiadamiajac sobie, ze gracie jedna z najslabszych klas w Wowie - ze slaba itemizacja, trudnosciami w dostaniu sie do imba gildii rajdowych, relatywnie slaba w PvP (pomijajac Alterac Valley, gdzie hunter jest krolem). Bedziecie grali klasa o slabej "reputacji klasowej" wsrod innych graczy i watlych mozliwosciach. Jesli chcecie DPSa, bo taka w zalozeniu jest rola hunta (a warto zastanowic sie np. nad healerem - odpowiedzialna rola w grupie potrafi byc niesamowicie satysfakcjonujaca), rollnijcie locka, maga, rogala... Hunter bardzo rzadko, jesli w ogole, ma okazje przegonic ich w dmg meterze.

No ale dosc whine'a, jesli jestes naprawde przekonany ze hunter to jest wlasnie TO, pociaga Cie perspektywa zabawy ze zwierzakiem (bez skojarzen), albo zwyczajnie chcesz sobie podlvlowac alta huntera, zapraszam do dalszej lektury.

Kilka slow o drzewkach, mamy 3: Beast Mastery, Marksmanship i Survival. Nie mamy tu zroznicowania funkcyjnego tak jak u wielu innych klas (jedno drzewko do heala, inne do tankowania, inne do DPSu etc) - w zasadzie wszystkie 3 sluza do sprawnego DPSowania. Roznia sie tylko drogami ktorymi generujemy dmg oraz przeznaczeniem. I tak, w skrocie:

1. Beast Mastery: swietne do spokojnego solowania i levelowania. Duza czesc DPSowej roboty zwalamy tutaj na naszego peta (pet jak wiadomo moze miec "profil" bardziej DPS (jak np. koty) czy bardziej "tankerski" (niedzwiedzie, dziki etc.). Cloth-killer w PvP.
2. Marksmanship: drzewko nastawione na dostarczenie duzego sustained DPSu i maksymalizacje Attack Power. Dobre do rajdowania, niektore talenty (Scatter shot) bardzo przydatne w PvP.
3. Survival: uwazany (nie do konca trafnie) za build PvPowy. Duza przezywalnosc (talenty chocby w strone zwiekszenia HP), generalnie polecany na wyzszych lvlach (ten build jest najbardziej zalezny od gearu, np. dopiero po przekroczeniu pewnego progu agi w pelni skorzystamy z Lightning Reflexes).

Kilka przykladowych buildow:
1. Levelling I (BM) http://www.wowhead.com/?talent=cEbGdggRiuVoZrh (nastawiony na wzmocnienie peta, umilaja levelowanie talenty na szybkosc, pare punktow w absolutny must-have - Hawk Eye i pare przyspieszajacych levelling w Monster i Humanoid Slaying. NOTE: Z racji ze nigdy nie gralem na powaznie BM i to drzewko znam najslabiej, build jest dosc intuicyjny i zapewne wiele talentow mozna zmodyfikowac do wlasnych potrzeb.)
2. Levelling II (MMS) http://www.wowhead.com/?talent=cZEVVoVuGestGh

Endgejm
1. Raiding: http://www.wowhead.com/?talent=cxZVVVoEzGestch
2. PvP (BM): http://www.wowhead.com/?talent=cV0GzggRVzAovV0oZ0h
3. PvP (Survi): http://www.wowhead.com/?talent=cZVVmoVzZcG0GxcMhVzA

Uwagi: W przypadku powyzszych buildow troche improwizowalem, sa one dostosowane do mojego stylu gry. Jesli ktos szuka bardziej "klasycznych" i sprawdzonych buildow polecam strony o Wowie, chocby www.wowwiki.com. A najlepiej niech sam poeksperymentuje.

Najlepsze talenty, moj subiektywny wybor:
1. Hawk Eye (survi). Krol talentow, mimo ze to ledwie pierwszy tier w Survi. Trudno sobie wyobrazic jakikolwiek build bez tego talentu. Tylko kompletny becwal nie skorzystalby z przewagi ktora nad mobem/przeciwnikiem w PvP daje nam te 6 yardow.
2. Expose Weakness (survi): przy dobrym sprzecie praktycznie staly buff +100 AP dla wszystkich physical DPSow atakujacych Twoj cel.
3. Lightning Reflexes (survi): agi wieksze o 15% = pwnage.
4. Aimed Shot (MMS): swietny "opener". Potezny strzal o relatywnie dlugim cascie (3 sec).
5. Scatter Shot (MMS): niezbedny do skutecznego PvP. Zwlaszcza do podkladania trapow pod nogi przeciwnika.
6. Survivalist (zgadnijcie): everybody loves stamina. Swietny na areny.
7. Efficiency (MMS): swietny "mana conserver" na rajdach.
8. Bestial Wrath + The Beast Within (BM): slynna "czerwona farba". Ownage gwarantowany przez 18 sec. co 2 minuty. Gorzej z reszta czasu
9. Master Marksman (MMS): Znacznie zwieksza Attack Power.
10. Killer Instinct (survi): Dla tych co lubia duze liczby.

Mam nadzieje, ze komus to sie przyda.

Pozdrawiam,

Ostatnio edytowany przez Anathemic (2007-09-01 17:37:52)

Offline

 

#2 2007-09-01 02:38:35

Blaszak

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 57
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Jednym z podstawowych talentow w BM i prawdopodobnie tym, dzieki ktoremu wogole to drzewko ma sens w end game jest Serpent's Switness, a The Beast Within to jest bardziej mily dodatek niz najwazniejszy talent. Bardzo fajne jest tez Ferocious
Inspiration, szczegolnie dlatego, ze w odroznieniu od np TSA (Trueshot Aury) zwieksza all damage done, a wiec takze magic, aczkolwiek ze wzgledu na moja znikome wiedze z zakresu rajdowania bm hunterem, to fakt ten pomine z przyzwoitosci. No a jesli Surivalist jest tak imba, to Endurance Training tez nie jest zle.

Scatter Shot ma swoja odpowiednik w BM, co prawda relatywnie gorszy (dwa razy wiekszy cd i krotszy o sekunde duration) ale wypadaloby o nim wspomniec.

Co do Efficiency, combo Lethal Shots, Killer Instinct, Lighting Reflexes i Master Tactician z Trill of the Hunt w tym aspekcie tez zle nie jest

(BTW: Mogles dopisac, ze czujesz wstret do BM, to by ulatwilo sprawe :> )

PS: Kiedys zdobedziemy twoj log i pass i respecniemy Matha na BM (jestesmy źli)

NIE PISZ CZERWONĄ CZCIONKĄ PLZ !

Pozwolilem sobie zmienic kolor, bo tamten byl nieczytelny

Offline

 

#3 2007-09-01 17:23:13

Anathemic

FLAMER !!! RUNwwwwwww

Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 11
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Blaszak napisał:

Scatter Shot ma swoja odpowiednik w BM, co prawda relatywnie gorszy (dwa razy wiekszy cd i krotszy o sekunde duration) ale wypadaloby o nim wspomniec.

Wypadaloby pograc hi-lvl huntem tbh Pierwszy raz slysze, zeby ktos nazywal Inti odpowiednikiem SSa, gz! (dobra chwile zajelo mi zorientowanie sie o czym w ogole mowisz, takie wielkie "wtf - czy jestem az tak wielkim nubem ze przegapilem ten odpowiednik SSa? a moze jemu chodzi o skilla a nie o talent? wtf!").

Drogi Blaszaku, pomijajac cooldowny, Inti NIE jest odpowiednikiem SSa (no chyba ze kazde CC i wannabe-CC jest ), gdyz:
a) w czasie Inti mozesz (a wrecz powinienes) lupac dmg, w czasie SSa nie mozesz, bo go zerwiesz
b) Inti "naklada" pet, SSa Ty sam (musisz sie tez do niego zblizyc, z racji ze to short-range shot)
c) SS dziala instant (od momentu strzalu), Inti dopiero przy nastepnym "swingu" peta (co w pewnych sytuacjach sprawia ogromna roznice, czyt. opoznienie, np. ktos ucieka od peta, pet go dogania i stunuje ale Ty juz z kolei tracisz los etc.)
d) najwazniejsza sprawa: funkcja. Podstawowa funkcja SSa (obok przerywania casta ofc) jest trapniecie przeciwnika. Sprobuj strapowac kogos po Inti, a osobiscie bede Cie tytulowal "Najlepszym Huntem w Historii MMO, RPG, RTS i CBA"

In short: L2P a hunter!

Co do talentow - sam napisalem ze to subiektywny wybor. Kazdy talent z natury rzeczy (moze poza tym zwiekszajacym armor u maga ) jest w taki czy inny sposob przydatny, right? Therefore mozna by tu sie rozwiesc na temat kazdego. Ktos moglby stwierdzic ze np. w solowaniu i rajdach przydaje mu sie Imp. FD, ktos inny lubi szybko ozywiac peta za pomoca Imp. Revive, a ktos jest melee hunter i kocha crita z Savage strikes. Generalnie jak ktos chce grac na serio, to powinien przejrzec wszystkie drzewka, talenty i przemyslec co bedzie najlepsze dla niego. Moj wybor, niczym wybor wedlowskich czekoladek, to taki zbior luznych dywagacji, co zreszta napisalem.

Blaszak napisał:

(BTW: Mogles dopisac, ze czujesz wstret do BM, to by ulatwilo sprawe :> )

Anathemic napisał:

Z racji ze nigdy nie gralem na powaznie BM i to drzewko znam najslabiej

l2read eh?

Inna sprawa, ze Ty piszesz bardziej pod katem rajdowania (zreszta to ze Serpent Swift nie da sie nie miec w deep BM, tak samo jak nie da sie nie miec np. TSA w deep MMS to truizm), ja bardziej ogolnie i nt. levellingu.

Blaszak napisał:

PS: Kiedys zdobedziemy twoj log i pass i respecniemy Matha na BM (jestesmy źli)

Bylem juz. Cale dwa dni, na 70tce. O dwa za duzo

PS: Jeszcze raz mi edytniesz posta, a zrobie bai temu forum Jestem na tym punkcie dosc przeczulony.

Ostatnio edytowany przez Anathemic (2007-09-01 17:36:35)

Offline

 

#4 2007-09-01 19:36:09

Blaszak

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 57
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Anathemic napisał:

Pierwszy raz slysze, zeby ktos nazywal Inti odpowiednikiem SSa

Podobno zawsze musi byc ten pierwszy raz,

Odpowiednik to nie jest cos identycznego, zgrubsze podobienstwo (21 talent) i choc troche zblizone dzialanie (krotkie cc) wystarczy, szczegolnie jesli mowimy o porownaniach bm i mms.

Anathemic napisał:

PS: Jeszcze raz mi edytniesz posta, a zrobie bai temu forum  Jestem na tym punkcie dosc przeczulony.

Korzystaj z czytelnych kolorow i nie bedzie problemu

Anathemic napisał:

Kazdy talent z natury rzeczy (moze poza tym zwiekszajacym armor u maga  ) jest w taki czy inny sposob przydatny, right?

a widzisz, tez ma swoich zwolennikow.

Offline

 

#5 2007-09-02 00:52:48

Anathemic

FLAMER !!! RUNwwwwwww

Zarejestrowany: 2007-08-23
Posty: 11
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Blaszak napisał:

Odpowiednik to nie jest cos identycznego, zgrubsze podobienstwo (21 talent)

Lol, rozumiem ze Counterattack tez jest odpowiednikiem SSa?

Blaszak napisał:

Korzystaj z czytelnych kolorow i nie bedzie problemu

Nie rozumiem o co Ci chodzi z ta "czytelnoscia" kolorow. Za pierwszym razem myslalem ze zartujesz, ale teraz hmmm... uzywasz moze jakiejs niestandardowej skorki? (czyt. z czerwonym tlem? :>) Bo imo trudno o cos bardziej czytelnego niz czerwien na bialym tle...

Offline

 

#6 2007-09-02 00:54:27

Odys

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 22
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Blaszak napisał:

Anathemic napisał:

PS: Jeszcze raz mi edytniesz posta, a zrobie bai temu forum  Jestem na tym punkcie dosc przeczulony.

Korzystaj z czytelnych kolorow i nie bedzie problemu

Zależy jaki ktoś ma skin forum...u mnie na przykład czerwony pięknie widać

Blaszak napisał:

Anathemic napisał:

Kazdy talent z natury rzeczy (moze poza tym zwiekszajacym armor u maga  ) jest w taki czy inny sposob przydatny, right?

a widzisz, tez ma swoich zwolennikow.

Armor u maga ma swoich zwolenników? To chyba tylko takich, którzy za cel życiowy wybrali sobie robienie wszystkie innym na przekór

Offline

 

#7 2007-09-02 13:07:59

Blaszak

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-14
Posty: 57
Punktów :   

Re: Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Nie jest czytelny przy skinie domyslnym

Offline

 
  • Index
  •  » Hunter
  •  » Buildy dla hunta, wydanie pierwsze niepoprawione

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.clanmsg.pun.pl www.pogotowieratunkowe999.pun.pl www.brainiac2.pun.pl www.naruto-aka.pun.pl www.psychoterapia.pun.pl